Nowoczesne technologie budowania magazynów i zakładów produkcyjnych z wykorzystaniem konstrukcji stalowych i stalowych ram nośnych są optymalnym rozwiązaniem inwestycyjnym w przypadku planowania budowy hal magazynowych bądź przemysłowych. Konstrukcje stalowe są stosowane zarówno w przypadku stawiania budynków z przeznaczeniem na zabudowania rolnicze i ogrodnicze, jak magazyny na maszyny rolnicze czy do przechowywania paszy dla zwierząt, jak i do tworzenia hal produkcyjnych czy przemysłowych.

Konstrukcje stalowe dotyczą budowania zarówno ścian, jak i dachów. Składają się na nie dźwigary stalowe (kratownice), przęsła i płatwie dachowe, ramy i rygle stalowe. Na bazie konstrukcji stalowych budowane są przestronne pomieszczenia, ponieważ ramiona nośne konstrukcji dachowych nie wymagają wsporników i można tworzyć bez podparcia powierzchnie konstrukcyjne dachów nawet do 100 metrów. Daje to możliwość szerokich rozwiązań zarówno produkcyjnych, jak i magazynowych. W przypadku powierzchni magazynowych możliwe jest składowanie paszy czy produktów spożywczych aż pod sam dach, co daje optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Dodatkowe rozwiązania konstrukcji stalowych

Hale rolnicze

Zastosowanie najnowoczesniejszych rowiązań wentylacyjnych, jak i klimatyzacyjnych umożliwia tego typu magazynowanie. Hale są przewiewne, jasne i przestronne. Możliwość łączenia konstrukcji stalowych z tradycyjnych materiałami budowlanymi, jak beton, drewno, cegła pozwala na estetyczne, trwałe i bezpieczne wykończenia pomieszczeń. Należy też pamiętać, że tak budowane ściany są solidne i trwałe, z mozliwością ocieplania i izolacji. Powierzchnie użytkowe są suche, łatwe w utrzymaniu czystości, zachowują też walory estetyczne. Konstrukcje stalowe można pokrywać dowolnymi farbami. Ma to znaczenie zarówno przy tworzeniu hal z przeznaczeniem na hodowlę zwierząt, produkcję maszyn, jak również salonów samochodowych. Wszędzie, w każdego typu pomieszczeniach, walory użytkowe i estetyczne idą w parze. Jeśli będziemy pamiętać o zabezpieczeniu antykorozyjnym konstrukcji, to można powiedzieć, że będą one służyły nam przez wieki. Jak niegdyś budowle kamienne.