Podstawą szybko i skutecznie wykonanej budowy są dobrze wykonane prace projektowe. Montaż jest ostatnim etapem procesu budowlanego, także przy montowaniu konstrukcji stalowych obiektów przemysłowych, magazynowych czy o innym charakterze. Rozwiązania architektoniczne związane z konstrukcją stalową i lekką obudową hal powinny uwzględniać ich sposób montażu oraz warunki, w jakich będzie on dokonywany. Zaletą montowania tyych nowoczesnych konstrukcji jest możliwość łączenia wszystkich składowych w terenie, bezpośrednio na miejscu budowy. Elementy stalowe konstrukcji przed montowaniem powinny być pokryte materiałem antykorozyjnym. Gwarantuje to zwiększoną trwałość zabudowań i dłuższą ekslopatację.

Produkcyjna hala magazynowa

Zaletą prac montażowych przy konstrukcjach stalowych jest fakt, że większość może być zmechanizowana, wykonywana przez maszyny, dźwigi, podnośniki. Działanie człowieka ma tu charakter wspomagający, chociaż kwalifikacje i doświadczenie monterów mają podstawowe znaczenie. Związane jest to z tym, że elementy konstrukcji muszą być podnoszone na duże wysokości i tam dopiero montowane. W czasie podnoszenia konstrukcji należy stosować odpowiednie zawiesia. Połączenia poszczególnych stalowych elementów konstrukcyjnych są dokonywane za pomocą śrub wytrzymałościowych. Do montażu profili, blach i konstrukcji stosowane są wkręty samowiercące. Stalowe konstrukcje powstają w oparciu o rozwiązania modułowe, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich łączenie.

Innowacyjne rozwiązania budowy hal stalowych

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają budowę wielkopowierzchniowych zabudowań w szybkim tempie, po sprawdzeniu geologicznych uwarunkowań praktycznie w każdym terenie. Estetyka zabudowań pozwala na wkomponowanie się architektoniczne w zabudowę miejską lub podmiejską. Stalowe konstrukcje są podstawą tworzenia zarówno hal przemysłowych, magazynowych, jak i sklepów, centrów handlowych, czy handlowo-gastronowicznych. Niekwestionowaną zaletą konstrukcji stalowych jest to, że zabezpieczone antykorozyjnie elementy są bezpieczne dla środowiska naturalnego, mają charakter ekologiczny.