Nowoczesność nie może powstawać bez pokrycia, projekty architektoniczne wymagają zabezpieczeń zgodnych z normami. Projekty podlegają weryfikacji i akceptacji, należy o tym pamiętać decydując się na inwestycje w otwartym terenie. Wymagają one również pomiarów geologicznych i ekspertyz. Niemniej hale stalowe to idealne rozwiązanie na magazyny czy hale przemysłowe.

Nowoczesne, wielofukcyjne i optymalne pod względem kosztów eksploatacji. Hale składają się z konstrukcji stalowej, obudowy z płyt warstwowych lub blachy trapezowej. Dachy mogą być, zależnie od charakteru hal, jedno- lub wielonawowe, jedno- lub dwuspadowe. Nowoczesne hale stalowe są łatwe w montażu i demontażu, który może być dokonywany modułowo bezpośrednio na miejscu przeznaczenia. Hale też mogą być transportowane, o ile z czasem zmieni się miejsce siedziby zakładu. Jest to bardzo ważny, praktyczny aspekt tego typu zabudowy. Konstrukcja stalowa hali wykonana jest z profili gorącowalcowanych hutniczych atestowanych.

Nowoczesna hala rolniczna

Specyfikacja hal stalowych

Wykorzystywane zabezpieczenie antykorozyjne w postaci ocynkowania pozwala trwale zabezpieczyć konstrukcję na 20 lat lub więcej, co może być potwierdzone certyfikatem gwarancji. Prefabrykacja konstrukcji stalowych hal powinna być wykonywana zgodnie z wymogami normy EN 1090-2. Elementy stalowe są poddane obróbce mechanicznej poprzez cięcie, otworowanie i spawanie. Konstrukcje hal składają się ze słupów dwuteownikowych, dźwigarów dachowych z profili gorącowalcowanych, oryglowania ścian oraz płatwi dachowych z profili zimnozgiętych. Obudowa konstrukcji stalowej może być wykonana z płyt warstwowych zapewniających izolację termiczną, wzbogaconą warstwą wełny. Innym rodzajem poszycia jest obudowa z blachy trapezowej. Ściany konstrukcji stalowej mogą też być drewniane bądź wykonane z innych tradycyjnych materiałów. W ten sposób zaprojektowana i wykonana hala idealnie odpowiada wymaganiom, które stawiane są halom magazynowym, produkcyjnym, rolniczym budowanym w oparciu o konstrukcje stalowe.