Hale stalowe to idealne miejsca na przechowywaie produktów spożywczych, roślinnych. Stal nie powinna się kojarzyć jedynie z przemysłem czy zakładami produkcyjnymi. Z wykorzystaniem konstrukcji stalowych powstaje coraz więcej obiektów o charakterze handlowym, czy gastronomicznym. Mamy też pomieszczenia biurowe czy biurowo-administracyjne. Widoczne są w otoczeniu miejskim i podmiejskim, idealnie wkomponowują się w krajobraz, gdyż są estetyczne, eleganckie i funkcjonalne.

Z tego względu powinny też dopasować się do krajobrazu wiejskiego. Stąd ekspansja konstrukcji stalowych w stronę rolnictwa nie jest niczym zaskakującym, tym bardziej, że nowoczesne magazyny na bazie konstrukcji stalowych oferują rolnictwu wszystko, co jest konieczne. Zgodne z zasadami bezpieczeństwa, a także warunkami sprzyjającymi ochronie środowiska.

Funkcjonalność hal stalowych

Nowoczesna hala magazynowa produkcyjna

Pomieszczenia w konstrukcjach stalowych są jasne, przestronne i łatwe w utrzymaniu higieny oraz znakomicie wentylowane. A to za sprawą możliwości łączenia ścian i konstrukcji z tradycyjnymi materiałami budowlanymi, takimi jak drewno, cegła czy beton. Ściany drewniane w konstrukcjach stalowych można uzupełniać izolacją z wełny mineralnej.

Zapewnia to pomieszczeniom stałą temperaturę, ocieplenie, możliwość zamontowania klimatyzacji, a także trwałe zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Hale stalowe, same konstrukcje, jak i materiały budowlane zatem można dostosować do potrzeb hodowli trzody, ferm drobiu, jak i chlewni czy magazynów z przeznaczeniem na pasze. Obiekty z przeznaczeniem na fermę drobiu mogą być wykonane z ociepleniem dachu za pomocą kombinacji folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej oraz wełny mineralnej. Będą wyjątkowo suche i ciepłe. Obiekty gospodarskie dla rolnictwa są konkurencyjne pod względem cenowym w porównaniu z tymi, wykonywanymi tradycyjnymi metodami i materiałami. Ponadto można je postawić w czasie zdecydowanie krótszym. Projekty architektoniczne z zastosowaniem konstrukcji stalowych sprawiają, że hodowla zwierząt staje się dużo łatwiejsza i wymagająca mniejszych nakładów.