W industrialnym krajobrazie naszego kraju coraz częściej widoczne są obiekty o różnego rodzaju użyteczności, które w swojej konstrukcji wykorzystują ramy stalowe. Powstaje ich coraz więcej, ponieważ tego typu inwestycje są tańsze i ekonomiczniejsze niż te tradycyjne. Ponadto mają wiele innego rodzaju zalet. Hale magazynowe czy produkcyjne, jakie powstają z wykorzystaniem konstrukcji stalowych cechuje łatwość montażu, wysokie tempo realizacji inwestycji. Tego rodzaju zabudowania charakteryzują się dużą funkcjonalnością, mają uniwersalny charakter i mogą ieć różne przeznaczenie od budynków magazynowych, przemysłowych po biurowo-administracyjne. Łatwość montażu, demontażu i krótki czas inwestycji to zalety.

Rolnicza hala stalowa

Kostrukcje stalowe mogą być poddawane transportowi czy alokacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. W praktyce oznacza to, że można przenieść gotowy zakład produkcyjny z halami przemysłowymi i zapleczem administracyjno-biurowym. Rozwiązania projektowe ułatwiają montaż elementów konstrukcyjnych bezpośrednio na miejscu, na placu budowy. Takie możliwości daje modułowy system powstawania hal.

Dlaczego należy montować hale stalowe ?

Konstrukcje stalowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są też trwale zabezpieczone antykorozyjnie. Podstawowymi elementami nośnymi konstrukcji są ramy stalowe wykonane ze spawanych dwuteowników o zmiennej wysokości środnika oraz ramy stalowe z dźwigarami kratownicowymi. Te rozwiązania pozwalają na optymalne wykorzystanie ram stalowych i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb inwestycyjnych.

Ramy stalowe, także rygle kratowe wykonywane są z poziomym pasem dolnym, spawane oraz łączone na montażu za pomocą połączeń śrubowych wysokiej wytrzymałości, najczęściej samowiercących. Przy montażu konstrukcji stalowych istotna jest dbałość o każdy detal, z tego względu, że codziennie korzysta z obiektów wiele osób, pracowników oraz klientów. Tego typu konstrukcje są odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie zagrażają środowisku naturalnemu, co ma istotne znaczenie dla ekologicznej zabudowy.